Paška čipka je jedinstveni rad vrijednih i vještih ruku žena iz grada Paga. Čipkarstvo je na čitavom mediteranskom prostoru vrlo staro. U gradu Pagu zabilježena je njena izrada već polovicom 15. stoljeća za potrebe ženskog i crkvenog ruha.

velo blato pag

Ornitološki rezervat Velo blato nalazi se na južnom dijelu otoka Paga. Ovaj prostor od iznimne je biološke važnosti jer je stanište preko 160 vrsta ptica močvarica od kojih je 66 vrsta gnjezdarica.

pasko kolo

Paško kolo se kolâ uz zvukove limene glazbe. Ono se igra tri posljednja karnevalska dana, u nedjelju, ponedjeljak i utorak na središnjem gradskom trgu.

Paški tanac se izvodi uz pratnju gajda ili mišnjica. To je prikaz susreta djevojaka i mladića obučenih u narodnu nošnju koji plesom, pljeskanjem ruku i okretima privlače pažnju da bi na koncu zaplesali zajedno. Danas paški tanac izvode samo članovi KUD-a „Družina" u doba karnevala, tijekom ljetnih mjeseci u sklopu „Đira s KUD-om" te „Etno đira po gradu". Postoji i Veli tanac kojeg istovremeno plešu sve generacije s oko 40 parova.

Robinja je pučki igrokaz koji se tadicionalno izvodi u doba karnevala te u sklopu Paškog ljeta i Etno večeri. Nekada je družina obučena u pašku nošnju i u „tursku" odoru obilazila grad i prikazivala svoje umijeće po gradskim trgovima ili pred kućom uglednika. Danas Robinju izvode tri skupine članova KUD-a „Družina".

Paška narodna nošnja se odlikuje posebnom ljepotom te je poznata diljem Europe. Kad se govori o paškoj nošnji, prvenstveno se misli na starinsko žensko ruho, posebno na čipku izrađenu na podlozi (nitima), košulje i pokrivalo za glavu pokrivacu.